Ruské velvyslanectví odpovědělo na obvinění Haleyové z „vměšování“ do záležitostí USA

Moskva se nikdy nevměšovala do vnitřních záležitostí Washingtonu a stejně jako dříve je připravena na normalizaci vzájemných vztahů, stojí v komentáři ruského velvyslanectví v USA.

Stálý představitel USA při OSN Nikki Haleyová během diskuze v Institutu George Bushe prohlásila, že vměšování do voleb jiných zemí je zbraň, kterou Rusko upřednostňuje, jelikož samo nemá silnou ekonomiku a „ozbrojené síly země nejsou dostatečně veliké“. Ovlivňování volebního procesu v cizí zemi označila za „způsob vedení války“. Haleyová prohlásila, že účast Moskvy je vidět všude.

„Rádi bychom připomněli kolegyni Nikki Haleyové, že ti, kdo se vměšovali do volebního procesu v USA, přičemž velmi otevřeně, ty je potřeba hledat mezi oficiálními spojenci a přáteli,“ odpověděli na velvyslanectví.

Rusko všechny tyto roky vystupovalo za návrat k normálním vztahům s USA, říká v diplomatickém zastoupení.

„My jsme připraveni k jejich budování na základě vzájemného respektu. Jsme otevřeni k maximálnímu dialogu s USA ve věci jakýchkoli otázek vzájemných a mezinárodních, které jsou na pořadu dne, abychom nalezli společný přístup k řešení všech problémů,“ zdůraznili na velvyslanectví.

Na velvyslanectví připomněli, že ještě v roce 2015 nabízeli ruští diplomaté Washingtonu provést vzájemné konzultace ohledně kybernetických otázek, americká strana se ale ukázala nepřipravená k tomu kroku.


Není zde článek celý?