Rusko může zahájit výrobu vrtulníků v Mexiku

Ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov oznámil, že v Mexiku může být zahájena výroba ruských vrtulníků.

„Ráno jsme se sešli s mexickým ministrem obrany a dostali jsme tip, abychom projednali možnost vytvoření výroby vrtulníků v Mexiku a tím se pokusili o obsazení trhu v Latinské Americe,“ řekl Manturov po zasedání Obchodního a průmyslového dialogu Rusko a Mexiko v Mexiku.

Slíbil, že po návratu do Ruska podrobně prozkoumá tuto možnost. „Zanalyzujeme to na základě našeho jednání s mexickým ministrem ekonomiky a (prezidentem společnosti Interjet Miguelem) Alemánem, kdy zčásti můžeme přilákat podniky leteckého odvětví Mexika k výrobě komponentů, možný je i vývoj nových směrů v oblasti letectva, abychom včas mohli rozšířit možnosti osvojení trhu Latinské Ameriky,“ poznamenal ruský ministr.

Manturov také oznámil, že Rusko má zájem o rozšíření dodávek vrtulníků nejen pro Ministerstvo námořnictva Mexika, ale také pro civilní sektor.

Podle něj je dnes těžké se obejít bez vývoje nových směrů, digitální ekonomiky, bez vytváření digitálních továren budoucnosti a „chytrých“ výrob.

„Doba jednoduchých obchodních vztahů je pryč, dnes má každý stát zájem o vytvoření přidané hodnoty, nových kompetencí těch odvětví, kde budou potřeba mladí pracovníci,“ zdůraznil Manturov.


Není zde článek celý?