Rusko neponechá bez odpovědi přijetí „Magnitského aktu“ v Kanadě

Velvyslanectví RF v Kanadě prohlásilo, že rozhodnutí parlamentu o projednání tak zvaného Magnitského aktu může vyvolat odpověď ze strany Moskvy, praví se v prohlášení, které dostala k dispozici agentura RIA Novosti.

„Poslední rozhodnutí kanadského parlamentu, které se přikrývá ochranou lidských práv a protikorupčními opatřeními, je politováníhodným aktem otevřeného zasahování do vnitřních záležitostí RF, který vytváří konfrontaci“, praví se v prohlášení.

Některá média dříve oznámila, že kanadský parlament odložil v pondělí o jeden den přijetí tak zvaného Magnitského zákona. V květnu ministryně zahraničí Kanady Chrystia Freelandová prohlásila, že vláda podporuje zavedení sankcí proti oficiálním osobám z Ruska a jiných zemí, které se mohly podílet na porušení lidských práv, na základě zákona podobného Magnitského aktu v USA.

Tento dokument Ottawě umožní konfiskaci aktiv a majetku cizích občanů, kteří se mohli podílet na porušení lidských práv. MZV RF prohlásilo, že schválení kanadským parlamentem místní verze Magnitského aktu způsobí vztahům s Moskvou značnou škodu.


Není zde článek celý?