Rusko odpoví na utiskování svých médií v USA

Komise Rady federace pro ochranu státní suverenity žádá příslušné orgány státní správy, aby během dvou týdnů připravily návrhy odvety vůči nevlídným krokům ze strany Spojených států ve vztahu k ruským médiím, jež působí na americkém území. Stojí to v doporučení komise.

V USA často obviňují televizní síť RT a agenturu Sputnik z toho, že se „vměšovaly“ do amerických voleb. Rusko tato obvinění odmítá. Šéfredaktorka RT a Sputniku Margarita Simoňanová prohlásila, že tato obvinění jsou zcela smyšlená a charakterizovala je jako útok na RT. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov je zase označil za absurdní a nevyloučil, že se jedná o snahu tato média diskreditovat.

„MZV RF se doporučuje v co nejkratší době upozornit amerického velvyslance na nepřípustnost amerických kroků vůči ruským médiím,“ citoval dokument člen komise Oleg Morozov.

Členové komise rovněž hodlají urychlit práci na legislativní definici „zásahu do záležitostí Ruské federace“ a dále uvažují o provedení parlamentního vyšetřován těchto skutečností.

Senátoři žádají, aby tyto návrhy o možné legislativní reformě byly předány komisi.


Není zde článek celý?