Rusko rozšířilo seznam potravinového embargo

RF rozšířila seznam potravinového embargo a zakázala import živých prasat a vnitřností z EU, USA, Kanady a řady jiných zemí, vyplývá z usnesení ruské vlády zveřejněného na stránce kabinetu ministrů.

„Na seznam zemědělské produkce, surovin a potravin, jejichž import je do Ruska zakázán, jsou zařazeny živá prasata a také jednotlivé druhy potravinových vnitřností a tuků zemědělských zvířat. Zavedená omezení na import zboží se neodrazí na zabezpečení vnitřních potřeb Ruska,“ uvádí ve vysvětlující poznámce k dokumentu.

Rosselchoznadzor v lednu roku 2014 zakázal do RF dodávání produkce z chovu vepřů ze zemí Evropské unie do získání garance bezpečnosti od Evropské komise. Rozhodnutí bylo schváleno po objevení afrického moru prasat v Pobaltí. V EU tento zákaz označili za neúměrný a odeslali do WTO požadavek s žádostí o vytvoření skupiny expertů pro zregulování sporu.

V srpnu roku 2016 panel soudců WTO celkově podpořil žalobu Evropské unie a uznal, že větší část omezení zavedených RF odporuje jejím povinnostem ve WTO.


Není zde článek celý?