Saakašvili informoval o strategii při nesplnění požadavků protestujících

Bývalý gruzínský prezident a exgubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili na mítinku u budovy Nejvyšší rady oznámil, že pokud ukrajinské orgány do konce dne nevyhoví požadavkům demonstrantů, organizátoři akce vypracují nový akční plán, uvádí korespondent RIA Novosti.

„Jestli do konce dne tito lidé (pozn. poslanci) nepřijmou alespoň jedno rozhodnutí ve prospěch národa, budeme muset přemýšlet o dalších požadavcích, o našich akcích,“ oznámil Saakašvili při vystoupení před protestujícími.

Také si myslí, že dokud bude Petro Porošenko zaujímat prezidentské křeslo, v zemi nedojde ke zlepšení. „Pokud je tady Porošenko, nedojde k pokroku a nedojde k boji proti korupci. Bude tady bída, ponížení, emigrace Ukrajinců, zvláště mládeže, prestiž Ukrajiny spadne a peníze vyčleněné na válku budou rozkradené. Dokud je v čele Porošenko, budou dále umírat lidé a objeví se nová neštěstí,“ oznámil Saakašvili.

Také vyzval demonstranty, aby se v případě nesplnění jejich požadavků přemístili od budovy Nejvyšší rady k administrativě prezidenta a požadovali jeho odstoupení.

„Pokud vás dnes Porošenko naposledy neuslyší a pokusí se získat čas, stejně jako to dělá tři roky, budeme se muset přemístit na jiné místo. Vyzývám všechny Kyjevany, aby se po práci přidali k nám a požadovali pouze jedno. Aby Porošenko popřemýšlel o tom, aby odešel a osvobodil ukrajinský národ,“ dodal politik.


Není zde článek celý?