Saúdský princ Turki Faisal Al Saud: Král a Putin najdou společný jazyk

Před návštěvou krále Saúdské Arábie Sputnik udělal rozhovor s princem Turki Faisal Al Saudem.

Sputnik: Váš král se vydá do Moskvy. Vidíme, že se Saúdská Arábie velmi změnila. Myslíte si, že to ovlivní jednání? Vždyť je to jiná země, uběhlo deset let.

Turki Faisal Al Saud: Král míří do Ruska. Myslím si, že s panem Putinem bude možné projednání mnoha témat. Nemění se pouze Království. Ruská federace se také mění. Takže máme mnoho společného v pokusech o budoucí rozvoj.

Máme podobné problémy v oblasti energetiky. Trh s ropou ovlivňuje jak Rusko, tak i Saúdskou Arábii. S tím jsou spojena společná úsilí, která začala před několika lety, aby byla trhu s ropou vrácena stabilita. To Rusko a Saúdskou Arábii spojuje.

Ještě nás musí sblížit události na Středním východě. Vidíme rostoucí vliv Ruska na situaci v Sýrii. Saúdská Arábie má rovněž zájem o situaci v Sýrii a v tom, aby byla nalezena cesta k míru a stabilitě. Takže i na této úrovni má Saúdská Arábie a Rusko mnoho společného.

Když se podíváme na malou oblast na Středním východě, Libye, Jemen, Irák, Írán, události s Kurdy na severu Iráku. Myslím si, že ohledně všech těchto témat král a prezident Putin najdou společný jazyk.


Není zde článek celý?