Sázkové kanceláře nevěří, že Babiš bude vydán k trestnímu stíhání

Přední české sázkové kanceláře tradičně vypisují kurzy na zdejší významné společenské a politické události. Výjimkou není ani povolební uspořádání politické scény, kterému především Tipsport a Fortuna věnují řadu zajímavých sázkových příležitostí. Ty zajímavé shrneme v následujících odstavcích.

Pozn. red.: Pro lepší uchopení pravděpodobnosti doporučujeme použít vzorec 100/X, kde X je daný kurz; tím získáte procentuální pravděpodobnost, která je, zvlášť pro člověka nepolíbeného sportovním sázením, podstatně přehlednější.

Sázková kancelář Tipsport kupříkladu predikuje, že nová sněmovna nevydá Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Vypisuje na to kurz 1.35, zatímco na jeho vydání 2.9. Zároveň také s kurzem 1.42 nevěří, že do konce tohoto roku bude podepsána koaliční smlouva. Že bude na začátku února předsedou vlády Babiš, je ale podle Tipsportu velmi pravděpodobná možnost; vsadit si na to můžete v kurzu 1.25.

Stejná kancelář relativně hodně důvěřuje možné koalici ANO/SPD/KDU-ČSL, a to v podobném kurzu, jaký vypisuje i na koalici ANO/ČSSD/KDU-ČSL, tedy na stávající koaliční uspořádání. Na oboje se kurz proměnlivě pohybuje kolem 3. Koalice ANO/ODS je méně pravděpodobná (kurz 9), nejméně pravděpodobná – s kurzem 30 – pak je podle kanceláře ta nejobávanější koalice, a sice ANO/SPD/KSČM.

Tipsport dále „tipuje“, která strana bude mít v příští vládě aspoň jednoho ministra. Nejpravděpodobnější – tedy v sázce „ANOi“ (strana bude mít ministra) – je KDU-ČSL (1.65) a ČSSD (2.05), nejméně pravděpodobné KSČM, TOP 09 a STAN. To, že by hnutí ANO nemělo svého ministra, vidí Tipsport jako natolik nepravděpodobné, že na možnost „ANO“ (strana bude mít ministra) v tomto případě ani nevypisuje kurz; nabízí pouze sázku na to, že zástupce za hnutí na ministerském křesle nebude, a to s kurzem 20.

Také kancelář Fortuna přišla s několika příležitostmi. Vypsala například kurzy na to, která strana bude součástí příští koalice; pořadí podle pravděpodobnosti začíná u ANO a pokračuje přes ČSSD, KDU-ČSL, SPD, ODS, Piráty, STAN a na úplném konci KSČM a TOP09. Kromě toho si můžete vsadit na příštího premiéra, a to nejen na ty relativně pravděpodobné jako Babiše (1.02) nebo Stropnického (10), ale třeba i na Vojtěcha Filipa nebo Miroslava Kalouska, oba s kurzem 1000, což je od Fortuny spíše tak trochu tradiční vtípek, jehož pravděpodobnost je téměř nulová.

Nutno dodat, že kurzy na jednotlivé příležitosti do jisté míry závisí i na množství peněz, které na ně lidé sázejí, což znamená, že kurzy nemusejí nutně odrážet přesnou procentuální pravděpodobnost té které události, zda nastane nebo nenastane.

Není zde článek celý?