Senátor Corker: kvůli Trumpovi hrozí třetí světová válka

Americký republikánský senátor a předseda výboru pro mezinárodní záležitost Bob Corker v rozhovoru pro New York Times oznámil, že americký prezident Donald Trump hrozbami jiným státům může USA přivést na cestu ke třetí světové válce.

List uvádí, že podle názoru senátora Trump se svou pozicí v Bílém domě jedná jako s reality show. „Znepokojuje mě. Znepokojovalo by to každého, komu záleží na našem národu,“ poznamenal Corker.

Senátor také obvinil hlavu Bílého domu z toho, že svými poznámkami na Twitteru opakovaně škodil diplomatickým snahám USA. „Vím, že nám několikrát svými příspěvky uškodil při probíhajících jednáních,“ uvedl bez konkrétních příkladů.

Bob Corker dříve oznámil, že nebude usilovat o třetí šestileté období během voleb v roce 2018. Trump toto rozhodnutí na Twitteru okomentoval a oznámil, že senátor nemá dost „střelného prachu“ na účast ve volbách. Navíc prezident oznámil, že zamítl Corkera na pozici ministra zahraničí a obvinil ho z toho, že se podílel na jaderném obchodu s Íránem.

V reakci na oznámení Trumpa Corker na Twitteru napsal, že se Bílý dům změnil na školku pro dospělé.


Není zde článek celý?