Simoňanová řekla, kdy západní média začnou mluvit pravdu o Rusku

Západní média nezačnou mluvit pravdu o Rusku, dokud se z RF a USA nestanou skuteční spojenci, ale kdy se to stane, to se říct nedá, řekla šéfredaktorka MIA Rossija segodnia a televize RT Margarita Simoňanová na schůzce s účastníky 19. Světového festivalu mládeže a studentstva v Soči.

Účastníce fóra z Krymu položila během diskuse otázku, kolik času bude potřeba, aby se lidé dozvěděli pravdu o tom, že „Rusko není agresorem a Krym je šťastný.“ Simoňanová na to odpověděla: „Musím vás zklamat, nestane se to nikdy, část lidí bude vždy oklamaná západní propagandou, protiruskou propagandou.“

„Dokud se Západ, především USA, nestane opravdovým spojencem Ruska, což se nestalo od dob Druhé světové války ve skutečnosti ani jednou, ale moc doufám, že se to jednou stane, nebudou jejich média mluvit skutečně pravdu. Budou mluvit to, co je v souladu se zahraniční politikou jejich států… Pouze staneme-li se opravdu spojenci, může se to změnit. Ale budou-li z nás spojenci, a co je pro to třeba udělat, tohle říct nemohu,“ prohlásila Simoňanová.

V pasáži o Rusku a USA řekla, že „pro dvě takové obrovské mocnosti, pro takové vynikající země, pro takové velké národy je hloupé, v mnohém sebezničující a ničivé pro planetu, mít vztahy jaké máme dnes.“

„Dokázali bychom velké věci. Skoncovat s terorismem, se šířením jaderných zbraní, také v mnohém s bídou ve světě, s příčinami stále nových teroristických hrozeb, kdybychom drželi spolu,“ zdůraznila Simoňanová.


Není zde článek celý?