Simoňanová si udělala srandu z Clintonové, která přijala vážně ironickou reklamu RT

Bývalá americká ministryně zahraničních věcí a volební kandidátka Hillary Clintonová v ironické reklamě televizní stanice RT našla potvrzení svého názoru, že Rusko představuje zvláštní hrozbu západní demokracii.

Šéfredaktorka RT Margarita Simoňanová s ní soucítila a poznamenala, že objevení v britském hlavním městě reklamy RT je těžkou zkouškou pro našeho věrného diváka.

Clintonová při vystoupení na literárním festivalu v britském Cheltenhamu věnovala velkou část své řeči bezprecedentnímu vpádu Ruska do amerických voleb a internetovým zbraním, které jsou údajně používány na osobní příkaz ruského prezidenta Vladimira Putina.

„To, co jsme zjistili o ruském zásahu do voleb, je ještě více znepokojující, protože je to zřejmá a stálá hrozba západní demokracii a všechno to iniciuje Putin,“ řekla Clintonová.

Při tvrzení, že Rusko při zásahu do vnitřních záležitostí mnoha zemí používá nejrůznější nástroje, bývala prezidentská kandidátka poznamenala: „Možná jste v londýnském metru viděli reklamu jednoho propagandistického média, které je financováno ruským státem. V reklamě se chlubí: „Dívej se na RT a zjisti, koho máme v úmyslu napadnout příště?“ oznámila Clintonová.

„Ale je pravda, že otevírají novou kancelář ve Skotsku,“ poznamenala.


Není zde článek celý?