Škola mladého novináře Sputnik přijala odborníky z 23 zemí

Zpravodajská agentura a rádio Sputnik zahájila pravidelnou mezinárodní Školu mladého novináře na základně centrální kanceláře v Moskvě, v listopadovém termínu se školy účastní odborníci z 23 zemí.

V rámci vzdělávacího programu se účastníci seznámí s prací současné multimediální zpravodajské agentury, základními principy tvorby zpravodajských online platforem, prací ruských novinářů a fotografů v horkých chvílích. Kromě toho připraví v rámci speciálních lekcí pod vedením předních expertů mladí novináři své projekty řešení praktických úkolů, které stojí před současnými redakcemi a zpravodajskými službami. Mezinárodní Škola mladého novináře bude trvat do 4. listopadu.

„Škola mladého novináře Sputnik je unikátním projektem, který umožňuje mladým specialistům se nejen dozvědět více o ruském mediálním prostoru a jednotlivých aspektech novinářské práce, ale také navázat profesní kontakty se svými kolegy z celého světa,“ oznámil zástupce šéfredaktorky Sputniku Anton Anisimov.

Listopadový termín školy bude největší od začátku spuštění projektu. Tentokrát se jí zúčastní mladí novináři z 23 zemí z více než 30 médií, mezi kterými bude zpravodajská agentura ISNA (Írán), Anadolu (Turecko), noviny Xinmin Evening News (Čína), Il Fatto Quotidiano (Itálie), India Today TV Network (Indie) a další.


Není zde článek celý?