Soud přijal protinávrh vůči Siemensu ohledně krymských turbín

Arbitrážní soud hl. m. Moskvy přijal k projednání protinávrh společnosti VO Technopromexport, s.r.o. (TPE, s.r.o. patří do Rosechu) vůči Siemensu v rámci sporu o zákonnosti dodávek turbín německého koncernu pro elektrárny, budované na Krymu, sdělil korespondent RIA Novosti ze soudní síně.

„Soud vyhlásil usnesení o přijetí protinávrhu ke společnému projednání,“ řekla soudkyně Jekatěrina Abramovová.

V původní žalobě Siemensu proti strukturám Rostechu — akciové společnosti VO Technopromexport (TPE, a.o.) a TPE, s.r.o. — německý koncern požaduje, aby smlouva, která se skládá ze dvou částí — smlouvy mezi výrobcem turbín Siemens technologie plynových turbín (STPT, ze 65 % patří Siemensu, z 35 % — Silovým strojům) a akciovou společností z 10. března 2015, a smlouvy mezi TPE, a.o., a TPE, s.r.o., ze 16. října 2015, byla prohlášena za nezákonnou.

Na zasedání 16. října TPE, s.r.o., podala protinávrh, v němž požaduje, aby řada bodů kontraktu mezi STPT a TPE, a.s., byla prohlášena za neplatné. Přesný obsah sporných částí smlouvy zatím není znám. Podle slov žalobce se týkají otázky existence nebo absence ve smlouvě „právně významných omezení“ dispozice sporným majetkem.
Zástupce Siemensu se před tím vyjádřil proti přijetí protinávrhu k projednání a požádal soud, aby ho vrátil žalobci.


Není zde článek celý?