Soud zamítl odvolání koncernu Siemens proti zabavení turbín na Krymu

Devátý arbitrážní odvolací soud ponechal platnost rozhodnutí nižší instance, která odmítla v kauze německý koncern Siemens versus struktury Rostěchu zabavit turbíny na Krymu a rovněž zakázat jejich montáž a jiné použití a vyvlastnění, informuje ze soudní síně zpravodaj RIA Novosti.

Soud zamítl v pondělí odvolání německého koncernu proti rozhodnutí arbitrážního soudu v Moskvě.

„Rozhodnutí arbitrážního soudu v Moskvě… nechat beze změn, apelace je zamítnuta,“ prohlásil předseda soudu Petr Rumjancev.

Siemens zpochybňuje obchod, který je složený ze dvou částí: smlouva mezi Siemens Technologie plynových turbín a OAO Technopromexport z 10. března 2015 a smlouva mezi OAO Technopromexport a OOO Technopromexport z 16. října 2015. Siemens Technologie plynových turbín patří z 65 % Siemensu a z 35 % Silovym mašinam.

Dceřiná společnost koncernu žádala o zastavení projednávání druhé žaloby, protože soudní řízení bude mít závaznou sílu pro projednání v první věci.

Na začátku července Siemens oznámil, že čtyři turbíny určené pro projekt v Tamani nezákonně dodali na Krym. Koncern podal žalobu na organizaci Rostech s požadavkem o zrušení kontraktu. Technopromexport vystupující jako obžalovaný s obviněním nesouhlasí a zdůrazňuje, že turbíny byly získány na sekundárním trhu a byly modernizovány s použitím ruských technologií.

Také OOO Technopromexport podalo na Siemens žalobu, která obsahuje požadavky o přiznání řadu bodů kontraktu mezi Siemens Technologie plynových turbín a OAO Technopromexport za bezvýznamné.


Není zde článek celý?