Soukup podvádí diváky a používá ve svých pořadech placené komparzisty

Majitel TV Barrandov a „moderátor“ několika pořadů na této komerční stanici, Jaromír Soukup, přinesl na televizní obrazovky nový způsob komunikace. Dezinformace prostřednictvím placených komparzistů, které používá v několika pořadech, které jeho stanice vyrábí. Důkazem je i nový pořad Aréna Jaromíra Soukupa, kde se jako „lidé v publiku“ objevily známé televizní tváře.

Na to, že generální ředitel skupiny TV Barrandov upřednostňuje ve svých politicko-debatních pořadech zástupce hnutí ANO a SPD, upozornil deník FORUM 24 již několikrát a tímto faktem se zabývá i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která s největší pravděpodobností udělí komerční stanici finanční pokutu.

Nyní ovšem Soukupova televize přišla s dalším způsobem, jak obelhávat své diváky a ovlivňovat jejich přemýšlení. Do pořadu Aréna JS totiž, patrně za úplatu, instaluje komparzisty, které již dříve použila ve svých pořadech, například Nebezpečných vztazích, moderátora Jana Musila.

Tito špatní herci se tak stali debatujícími s předsedou odborářů Josefem Středulou a snažili se tak vzbudit dojem, že dochází k opravdové diskuzi. Místo toho se jedná o předem domluvené a do scénáře zapsané dotazy, které zaplacení „rozhořčení občané“ pokládali.

Nevýhodou produkce TV Barrandov je její amatérismus. Starší paní, která se rozčilovala v Aréně totiž den před tím seděla ve studiu ulhaného Musila a vyprávěla se slzami v očích smyšlený příběh o tom, jak se k ní zachovaly její děti, které neprojevují dostatečně svou lásku.

Další rozzlobený muž z davu zase před lety bojoval o 50 tisíc ve Výměně manželek na TV Nova. Dá se tedy vůbec věřit tomu, co Barrandov nabízí svým divákům, když prokazatelně minimálně ve dvou pořadech lže a zarytě se tváří, že natáčí skutečnost?

Pokud jde o „vztahové“ pořady, dá se to přejít mávnutím ruky a Jana Musila označit za zoufalce, ale jestliže se začne lhát i v publicistických pořadech, měla by Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zasáhnout a začít jednat o odebrání licence.

Není zde článek celý?