Soukupovo tažení za Zemana a Okamuru pokračuje. Tentokrát průzkumem

Majitel TV Barrandov, mediálního domu Empresa Media a agentury Médea Research, Jaromír Soukup, se opět výrazně projevuje na politické scéně. Po svých diskuzních pořadech s Milošem Zemanem, ve kterých dělá hlavě státu neplacenou reklamu a Duelech, kde „objektivně“ vede předvolební debatu se zástupci politických stran, přichází s průzkumem, týkajícím se prezidentských voleb. Očekávaně v něm vítězí současný hradní pán.

Zatímco jiné průzkumy naznačují vzestup Jiřího Drahoše a příkrý pád Miloše Zemana a dokazují nový trend při volbě budoucího prezidenta České republiky, ten od Soukupovy firmy uvádí opak.

Podle Médea Research by současná hlava státu vyhrála nejen první kolo prezidentských voleb, ale i v druhém by nenašla přemožitele. Ani součet potenciálů Zemanových konkurentů by údajně nestačil na získání prezidentského postu.

Jak vážně ovšem brát průzkum firmy, kterou vlastní muž, úzce spjatý s Hradem? Sám Soukup se pasuje téměř do role blízkého spolupracovníka Miloše Zemana a přes svůj časopis Týden například ukazuje, v jak přátelské atmosféře natáčení Týdne s prezidentem probíhá. Moderátor si s hlavou státu tyká, vždyť jejich vztah už je pracovně-přátelský, vypichuje oslavný článek.

A není ani s podivem, že na čtvrtém místě v „prezidentském“ průzkumu se objevuje Tomio Okamura. Muž, jehož častou přítomnost v Duelech Jaromíra Soukupa řeší Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Přitom předseda SPD ani o nejvyšší funkci ve státě, na rozdíl od minulých voleb, neusiluje.

Je tedy zajímavé, jak se další Soukupův oblíbenec mohl mezi kandidáty na Hrad dostat. Stejně tak se stále častěji objevuje otázka, zda mediální magnát neaspiruje na nějakou politickou funkci. Dá se totiž úspěšně spekulovat o tom, že častá přítomnost na obrazovce vlastní televize (čtyři pořady týdně) naznačuje touhu Jaromíra Soukupa zapojit se do politického dění.

Bývalý náměstek ministryně školství, sponzor Věcí veřejných i Zelených by se určitě rád opět dostal „do hry“ a vzhledem k mediálnímu potenciálu, který mu nabízí jeho televize a časopisy, není vyloučeno, že jeho jméno časem uvidíme na kandidátce některé z politických stran. Třeba SPD?

Není zde článek celý?