Střelba v Las Vegas: minimálně 20 mrtvých, přes sto zraněných

Nejméně 20 mrtvých a více než 100 zraněných si vyžádala střelba v Las Vegas, informovala dnes místní policie. Dopadeným a zneškodněným střelcem je místní občan, jeho totožnost policie nezveřejnila.

Policie uvedla, že střelce dopadla a zneškodnila ve 32. podlaží hotelu, odkud vycházela střelba na účastníky koncertu country hudby.

Mezi oběťmi střelby jsou i policisté, kteří byli mimo službu a byli mezi návštěvníky festivalu country hudby.

„Potvrzujeme, že jeden podezřelý byl zneškodněn. Vyšetřování pokračuje. Opět prosíme, nechoďte v tuto chvíli na Strip,“ vyzvala na twitteru policie lidi, aby se vyhýbali části města, kde jsou kasina a zábavní parky. Později potvrdila, že střelec je mrtvý, a uvedla, že pravděpodobně byl jen jeden.

Mezinárodní letiště v Las Vegas na twitteru ještě před zneškodněním pravděpodobného pachatele sdělilo, že kvůli policejnímu zásahu v oblasti Strip přerušilo provoz. V tu dobu policie pátrala po ozbrojenci, který se podle některých informací dál pohyboval po městě.

Střelba patrně vycházela od hotelu s kasinem Mandalay Bay. Hotel byl uzavřen a policie podle svědků zasahovala v jeho 32. podlaží, kde údajně hledala pachatele. Až později policie potvrdila, že pravděpodobně jediného střelce zneškodnila.

Podle agentury Reuters jsou oběti hlášeny po střelbě na country festival Route 91 Harvest Festival od protilehlého hotelu s kasinem Mandalay Bay.

Záběry umístěné na internet ukazují paniku, které propadli návštěvníci koncertu pod širým nebem, kteří utíkali, křičeli a vrhali se k zemi. Na záznamech jsou slyšet výstřely pravděpodobně z automatické zbraně. Na koncertu bylo podle některých svědků kolem 30.000 lidí.

Návštěvníci koncertu informovali, že na místě viděli mnoho obětí a desítky sanitek. Mnozí podle AP utekli do přízemí nedalekého hotelu s kasinem Tropicana.

„Lezli jsme přes mrtvoly,“ řekla agentuře DPA jedna z návštěvnic festivalu Cari Copelandová Pearsonová po střelbě.

Někteří svědci se rovněž domnívají, že vzhledem k počtu výstřelů mohlo být střelců více. Například dva svědci od Mandalay Bay tvrdili, že dva ozbrojenci postřelili bodyguarda.

Není zde článek celý?