Švédští politici požadují, aby byla v no-go zónách nasazena armáda k udržení míru

Dvacet členů Umírněné strany ve Švédsku navrhlo, aby vláda nasadila ozbrojené síly v některých z nejnebezpečnějších no-go zónách, kde by bojovaly proti „násilí gangů“.          

Politik strany Mikael Cederbratt předložil tento návrh minulý týden s tím, že: „Situace v našich vyloučených oblastech se zhoršila. Gangy oblasti převzaly a policie musela ustoupit. Švédský zákon se tam již neuplatňuje.“

Cederbratta podpořilo dalších 19 poslanců Umírněné strany, kteří podepsali návrh na vyslání příslušníků švédských ozbrojených sil do převážně migranty osídlených Stockholmských předměstí Halunda-Norsborg, Tensta, Rinkeby a Husby, informoval deník Botkyrka Direct.

„Je naprosto nezbytné něco udělat, protože tyto gangy jsou jako rakovinné nádory ve Švédsku a je to naléhavé. Mým absolutním přesvědčením je, že my, národ Švédska, musí vyhlásit válku těmto zločineckým gangům,“ uvedl Cederbratt.

„Je odpovědností státu udržet zákon, zejména policie. Policie dnes však nemá dostatečnou schopnost udržovat veřejný pořádek,“ dodal.

V některých no-go zónách byla policie brutálně napadena, některé z těchto záběrů byly dokonce zachyceny na videu. V Rinkeby se policie snaží již měsíce stavět novou, bezpečnější policejní stanici, ale kvůli nebezpečí práce v této oblasti nedokázala nalézt stavební dodavatele.

Cederbratt uvedl, že armáda by v těchto oblastech mohla v některých věcech nahradit policii. „Například policejní autobus a noc v Norsborgu by mohla být obsluhována čtyřmi až pěti vojáky s vedením policejního inspektora,“ uvedl.

„Vojenská policie je dokonalá. Máme také skupinu vojenských svazů OSN, která se naučila tento druh práce ve velmi těžkých situacích v zahraničí. Pokud jim bude poskytnuto doplňkové školení, mohou velmi dobře pracovat pod vedením policie ve Švédsku.“

Situace pro švédskou policii je zoufalá. Švédský národní policejní komisař Dan Eliasson již prosí o pomoc vládu od počátku tohoto roku.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)

Není zde článek celý?