Syrský generál informoval o nejnovějších zbraních NATO nalezených na skladišti IS

Na skladišti teroristů Islámského státu v syrském Mayadinu byly nalezeny nejnovější vzorky zbraní NATO, oznámil novinářům generál syrské armády Hasan Suhejl.

Velkého arzenálu teroristů se zmocnili syrští vojáci za podpory ruského vojenského letectva.

„Budeme potřebovat nejméně šest dnů, abychom odvezli všechny tyto trofeje, které bojovníci IS zanechali po svém útěku. Je tu velmi mnoho zbraní a nejrůznějších komunikačních prostředků zahraniční výroby“, řekl Suhejl.

Mayadin byl logistickým střediskem s dobře zařízeným systémem skladišť a dílen. Po jeho osvobození se staly kořistí syrských vojáků střelecké a protitankové zbraně, děla a granáty, podomácku vyrobené miny, a také tanky a obrněné transportéry, které zabrali dříve teroristé irácké armádě.

Vojáci ukázali novinářům nalezené v Mayadinu systémy družicového spojení, radiolokační zařízení, lékařské přístroje a dílnu na výrobu bezpilotních letounů s desítkami hotových dronů. Teroristé jich používali pro rozvědku a mířené bombardování.

Větší část arzenálu teroristů se skládá ze zbraní zařazených do výzbroje v členských zemích NATO. Na skladišti teroristů v Mayadinu našli mj. 155 mm houfnici britské výroby z roku 2011.

„Ukořistili jsme nejnovější vzorky zbraní vyrobených v USA, Belgii a Velké Británii, které jsou ve výzbroji členských zemí NATO“, zdůraznil Suhejl.


Není zde článek celý?