Syrský ministr zahraničí: koalice v čele s USA ničí v zemi vše kromě IS

Koalice v čele s USA, která působí v Sýrii, ničí v zemi vše, kromě Islámského státu, vláda Sýrie bude požadovat rozpuštění této koalice, řekl ministr zahraničních věcí Sýrie Walid Muallem na jednáních s ruským ministrem zahraničních věcí Ruska Sergejem Lavrovem.

„Jako příklad chci přivést protiteroristickou koalici v čele s USA, která ve skutečnosti metodicky likviduje vše, kromě ISIL. Oběťmi leteckých útoků Američanů se staly tisíce občanů, nejen mužů, ale i žen, i dětí v provinciích Rakka a Dajr az-Zaur. Americká koalice metodicky likviduje ekonomickou infrastrukturu. Proto my budeme rozhodně vyžadovat rozpuštění této koalice,“ řekl Muallem.

Podle jeho názoru je očividné, že USA využívají jednání této koalice jako krytí pro ničení Sýrie k tomu, aby bylo možné válku protáhnout na co nejdelší časové období.

Syrský ministr během jednání také zmínil kurdský problém.

„Kurdové nyní fakticky soupeří se syrskou armádou o kontrolu nad ropnými oblastmi. Oni moc dobře vědí, že Sýrie za žádných okolností nedovolí porušit svoji státní suverenitu. Oni nyní jsou omámeni americkou podporou a mocí, je ale důležité pochopit, že tato pomoc nebude trvat věčně,“ řekl Muallem.


Není zde článek celý?