Teror na Manhattanu: Útočník vjel do cyklistů a pak střílel, 8 mrtvých

Řidič nákladní dodávky dnes na jihozápadě newyorského Manhattanu zabil údajně osm lidí a dvanáct dalších svým autem zranil. Oznámila to místní média s odvoláním na očité svědky. Policie incident označila za teroristický útok, pachatele postřelila a zadržela.

Pachatel podle televize ABC se svým pronajatým pick-upem plnou rychlostí vjel do jízdního pruhu vyhrazeného cyklistům, několik lidí srazil a pak sám narazil do školního autobusu. Útočník, zřejmě zraněný, vystoupil z kabiny, křičel a v rukou držel dvě zbraně, podle vyšetřovatelů šlo ale o atrapy. Policisté pachatele postřelili a zadrželi, podle listu The New York Times je hospitalizován. V autě nebyly nalezeny žádné výbušniny.

Incident potvrdil mluvčí newyorské policie, který obyvatele a návštěvníky Manhattanu varoval, aby se vyhnuli oblasti střelby. Newyorský starosta Bill de Blasio obyvatelům města oznámil, že okamžitá hrozba pominula. O útoku byl informován prezident Donald Trump.

Případu se ujali agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Pachatel podle nich jednal sám, po nikom dalším policie nepátrá.

Incident se odehrál na West Side Highway, rušné magistrále lemující západní pobřeží Manhattanu při levém břehu řeky Hudson. Je to jen několik bloků od Světového obchodního střediska a památníku obětí teroristického útoku z 11. září 2001.

Není zde článek celý?