Tillerson promluvil o „absurditě“ panující ve Washingtonu, která mu brání v jeho práci

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson prohlásil, že nedovolí, aby „absurdita“, se kterou se střetl ve Washingtonu, znesvářila Trumpovu administrativu.

„To je něco, čemu ve Washingtonu nerozumím. Nejsem odsud. Tam odkud pocházím, nemáme co do činění s takovou absurditou, jejímž cílem není nic jiného než znesvářit lidi a já nebudu součástí snah rozdělit tuto administrativu,“ uvedl Tillerson, když vystupoval před novináři v souvislosti s publikací článku televizí NBC o jeho neshodách s prezidentem.

Televize NBC dříve ve středu s odkazem na své zdroje oznámila, že se Tillerson v létě chystal rezignovat a zůstal pouze na naléhání viceprezidenta Mika Pence. Sám Tillerson tuto informaci vyvrátil a prohlásil, že „o rezignaci nikdy nepřemýšlel“ a že považuje prezidenta za „chytrého“ a „zodpovědného“ člověka.

Rex Tillerson, bývalý šéf společnosti ExxonMobil, neměl doposud žádné zkušenosti s působením ve státní správě. Narodil se v Texasu a tam se nachází i sídlo korporace, v jejímž čele stál po dobu deseti let.


Není zde článek celý?