Tomio Okamura má blízko k Putinovi, znělo před Hradem. Totéž o něm řekl jeho bratr

Na úterní demonstraci na Hradčanském náměstí zaznělo mnoho slov proti Miloši Zemanovi a Andrejovi Babišovi. Účastníci naopak podporovali EU a vyzývali k co největší účasti ve volbách. To však nebylo vše. Mluvčí vyzvali také k tomu, aby lidé nevolili SPD Tomia Okamury. Z pódia zazněla slova o tom, že Tomio a Babiš jsou spřízněni s Putinem. „Podali jsme podnět úřadu pro dohled nad politickými stranami, protože Tomio Okamura má oblepenou republiku obrovskými billboardy a na transparentním účtu má tři miliony. Těžko říci, jestli má podporu právě od Putina, ke kterému má tak blízko ve svých vyjádřeních. Uvidíme,“ řekl Michal Majzner.

Ještě vážnější názor napsal před několika dny Hayato Okamura, brat Tomia. „Nebezpečí nám nehrozí na prvním místě od islamistických teroristů, ale ze strany imperiálně smýšlející vlády Ruska. Ruská vláda a diplomacie vytrvale pracují na oslabení a rozbití Evropské unie, aby se jí znovu otevřel prostor k rozšíření své sféry vlivu daleko na západ, až do střední Evropy. Neuvažuje přitom v řádu měsíců ani několika mála let – ale v dimenzích desetiletí a celých epoch. Ve světle takovéto mezinárodně politické reality je na naší současné domácí politické scéně snad největším nebezpečím jednání a program Tomiovy SPD s požadavkem rychlého ,czexitu‘. Ať už vědomě, nebo nevědomky, můj bratr jedná v zájmu Putinovy vlády v Moskvě. Hlasovat pro jeho stranu přináší opravdové nebezpečí s perspektivou ohrožení svobodné a mírové existence našeho národa v budoucnosti. SPD nenabízí lidem více bezpečí, ale právě naopak: jeho postupnou a naprostou ztrátu,“ míní Hayato Okamura. Ten se také úterní demonstrace zúčastnil. Kandiduje za KDU-ČSL do sněmovny.

Před SPD včera varovala také Šárka Kružíková, která organizovala demonstrace Proč? Proto! na Václavském náměstí. „Nechceme aby byl premiérem bývalý agent StB stíhaný za dotační podvod, který se může spojit s SPD,“ řekla v úterý na Hradčanském náměstí Šárka Kružíková.

Není zde článek celý?