Troška zaútočil na své kritiky: Víte, co mi ti závistivci můžou?

Státní vyznamenání pro režiséra Kameňáků a série Slunce, seno… vyvolalo velkou vlnu nevole. Kritici srovnávají úpadek výběru oceněných a upozorňují třeba na rozdíl mezi vyznamenáním od Zemana pro Zdeňka Trošku a medailí od Václava Havla Miloši Formanovi. Režisér vesnických komedií ovšem nesouhlasné hlasy nechápe a jejich autory označuje za posměváčky a závistivce.

Vyznamenání pro Trošku bylo velkým překvapením, přestože se v rámci toho, že Zeman rád oceňuje své přátele a podporovatele, dalo očekávat. I tak jeho sobotní účast na Hradě vyvolala povyk a velký nesouhlas. „Ať ti posměváčci a závistivci udělají něco sami,“ vzkázal režisér svým kritikům.

„Víte, co mi můžete? Vlastně mi ani nestojí za to tam ty lidi posílat a ani číst jejich komentáře,“ dodal pro Blesk. Kritiku bere jako výraz nepřejícnosti. „Když Jaromír Jágr tři zápasy nedá gól, tak ho lidé posílají do důchodu, když Lucie Bílá onemocní a zruší koncerty, hned to má zabalit. Jsem z toho smutný,“ postěžoval si Troška bulvárnímu deníku.

Již po převzetí státního vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti umění se režisér Babovřesků vymezil proti lidem, kteří s jeho oceněním nesouhlasí a vyjádřil svou vděčnost Zemanovi. „To pro mne něco znamená, ne ty jedové sliny od lidí, co nic nedokázali,“ řekl Troška, který zároveň zdůraznil, že má jasno, koho bude v lednové volbě hlavy státu podporovat.. „Pana prezidenta Zemana, to je jasný, tam není nikdo, kdo by mu sahal aspoň po kotníky,“ vysvětlil Zdeněk Troška Blesku.

Není zde článek celý?