Turecko zavedlo nová pravidla pro import zemědělských produktů z Ruska

Turecko zavedlo nová pravidla pro import zemědělských produktů z Ruska pro řízení dodávek, nazývat to omezeními či zákazy by nebylo korektní, řekl pro RIA Novosti člen řídící rady Svazu exportérů Istanbulu Zekeria Mete.

Agentura Bloomberg v pondělí prohlásila s odkazem na dokumenty, které má k dispozici, že Ankara zavedla nová omezení na dodávky zemědělských produktů z Ruska, podle kterých ruští exportéři nyní musejí získávat povolení v obchodním zastoupení či tureckých diplomatických misích v Rusku. Podle Meteho je toto opatření odpovědí na to, že Rusko dalo povolení pouze devíti společnostem Turecka na dodávky zeleniny.

„Není správně tento nový pořádek označovat za zákazy či sankce. V Turecku stejně jako v Rusku existuje vlastní „kodex obchodování s potravinami“. Zpoza hranice někdy nakupují produkty, které nemají odpovídající dokumentaci a s nimi vznikají problémy u tureckých společností, které je realizují. Proto rozhodnutí vlády o zavedení pořádku je v daných podmínkách zcela normální,“ řekl Mete.

Zástupce ruské obchodní komory v Ankaře zase prohlásil pro RIA Novosti, že obchodní zastoupení nyní zkoumá opatření prováděná proti ruskému importu zemědělských produktů.


Není zde článek celý?