Twitter zatajil senátorům, že spolupráci RT navrhl sám, píší média

Společnost Twitter nesdělila výboru senátu USA pro rozvědku to, že sama nabízela televiznímu kanálu RT spolupráci, uvádí Hill s odvoláním na zástupce výboru senátora Marka Warnera.

Sociální síť Twitter včera oznámila, že zakazuje reklamu ze všech účtů RT a Sputniku. Své rozhodnutí vysvětlila tím, že RT je zmíněna ve zprávě ředitele amerických zpravodajských služeb z ledna 2017.

Šéfredaktorka RT Margarita Simoňanová připomněla generálnímu řediteli Twitteru Jacku Dorseymu v souvislosti se zprávou Twitteru o „ruském zasahování“, ve které jsou poskytnuty informace o kontraktech s televizním kanálem o reklamě v této sociální síti, že jeho společnost sama navrhla RT reklamní spolupráci. Simoňanová napsala na Twitter, že doufá, že „Jack nezapomene kongresu sdělit, jak Twitter navrhl RT.com utratit velké peníze za reklamní kampaň k volbám v USA“.

​„Warner sdělil, že Twitter výbor neinformoval minulý měsíc během brífinku ani kdykoli jindy, že společnost udělala prezentaci pro to, aby přesvědčila RT, aby umisťovalo reklamu na jejich platformě,“ uvádí noviny.

​Zástupci společnosti Twitter vystoupili na konci září na neveřejných jednáních výboru senátu USA pro rozvědku a promluvili o údajném „ruském zasahování“ do politiky země a o činnosti ruského televizního kanálu RT v americkém segmentu této celosvětové sociální sítě.


Není zde článek celý?