Udženija: Nezapojujte se do Účtenkovky. Jde o zvrácenou hru ministerstva financí

Ministr financí Ivan Pilný propaguje loterii Účtenkovka. | FOTO: mfcr.cz

Občanská demokratická strana se ostře vymezila proti Účtenkovce, která má odměňovat vzorné sběrače účtenek cenami v řádech milionů korun, jež budou hrazeny ze státního rozpočtu. „Znovu vyzývám všechny občany, aby se udavačské loterie neúčastnili,“ uvedla Alexandra Udženija (ODS).

Loterii dokonce přirovnala k návratu do socialistických dob. „Na účtenkovou loterii, která je dalším nástrojem podporující udávání podnikatelů, půjde z kapes nás všech 110 miliónů. Všichni tak od včerejška přispíváme na zvrácenou hru ministerstva financí, která nás vrací do socialistických dob a podporuje to nejhorší v nás. Doufám, že nadcházející volby zkrátí životnost této „hry s lidmi“ na nezbytné minimum a bude spolu s EET v co nejkratším čase zrušena,“ uzavřela Udženija.

V podobném duchu se k loterii vyjádřil i její stranický kolega Zbyněk Stanjura v pondělní debatě na ČT24. Zopakoval, že ODS hodlá po volbách zrušit nejen Účtenkovku, ale i EET. „To je naše jasná podmínka, se kterou půjdeme do jednání o budoucí vládě,“ řekl Stanjura.

Podle ekonomického experta Občanských demokratů Jana Skopečka je EET ostudou. „Start státní loterie k EET je vládní ostudou a sprostou sázkou na lidskou závist. Stát má za vybrané daně poskytovat veřejné statky, které lidé potřebují, nikoliv nakupovat a vyplácet výhry ve státem organizované loterii. Ještě, že už se blíží konec mandátu stávající vládní koalice, jinak bychom se mohli brzo dočkat státního casina, kolotočů nebo státního cirkusu,“ řekl Skopeček.

Není zde článek celý?