Ukrajinské MV označilo akce RF za jednu z verzí exploze v Kyjevě

Poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko označil akce ruských tajných služeb za jednu z verzí exploze v Kyjevě. Napsal to na svém účtu na Facebooku.

„Jednou z verzí vyšetřování je, mezi jinými, činnost ruských tajných služeb za účelem destabilizace veřejně-politické situace v době protestních akcí,“ napsal Heraščenko, avšak žádné důkazy této verze neuvedl.

K incidentu došlo ve středu večer v centru Kyjeva u východu z budovy televize Espresso. Podle předběžné verze explodovala parkující motorka s výbušninou.

Podle Heraščenka si exploze vyžádala život jednoho člověka, tři lidi utrpěli zranění, včetně poslance Nejvyšší rady za Radikální stranu Ihora Mosijčuka. Později tisková služba SBU oznámila, že jeden ze tří zraněných zahynul.

Síla výbuchu činila, podle Heraščenka, nejmíň jeden kilogram tritolu.

​Vůdce ukrajinské Radikální strany Oleh Ljaško napsal na svém účtu na Facebooku, že zahynul tělesný strážce jeho spolustraníka, poslance Nejvyšší rady Ihora Mosijčuka, který byl hospitalizován po explozi v Kyjevě. Poslanec zastává názor, že příčinou atentátu na Mosijčuka byla jeho činnost jako poslance a jeho politický postoj.


Není zde článek celý?