Ukrajinští radikálové pohrozili „bojem“ ruským společnostem

Radikálové ze strany Národní sbor (vytvořena na základě praporu Azov) a dalších nacionalistických organizací chtějí koncem podzimu „zahájit boj proti ruským společnostem“, které pracují na Ukrajině, řekl na briefingu po sjezdu Národního sboru poslanec Nejvyšší rady, předseda strany Andrij Bilickij.

„Existuje obrovské množství společností, které bezprostředně ovlivňují ukrajinskou ekonomiku. Musí trochu snížit svou váhu v naší ekonomice. Proto je vytvořen takzvaný „černý seznam“. Pomalu se naplňuje a až bude definitivně naplněn, přejdeme k praktickým akcím,“ řekl Bilickij, kterého cituje informační agentura UNIAN.

„Budou to nejen blokády a nejen silové akce. Budou to akce na úrovni zákona. Budou to návrhy vyřešit tento problém a snížit ruský vliv na ukrajinskou ekonomiku na úrovni zákona. Samozřejmě neodmítáme ani přímé akce, takové, jaké byly během kampaně proti ruským státním bankám na Ukrajině,“ řekl Bilickij.

Spojencem Národního sboru se stane nacionalistická strana Svoboda, extremistický Pravý sektor a další nacionalistické organizace.


Není zde článek celý?