Ukrajinští radikálové vypověděli, co se může stát „silou nového majdanu“

Poslanec Nejvyšší rady, lídr strany Nacionalnyj korpus (vytvořena na základě pluku Azov) Andrej Bileckij si myslí, že bývalí účastníci války v Donbasu se mohou stát základní hybnou silou nového majdanu, pokud k němu dojde.

„Mám podezření, že jestli taková situace nastane, tak zcela jasně veteráni budou hlavní hybnou silou tohoto procesu,“ řekl poslanec v rozhovoru, který byl publikován ve středu na internetovém portálu Apostrof, když komentoval možnost účasti v novém majdanu.

Přitom, podle jeho slov, bývalý vojáci nebudou usilovat o moc. „Nejedná se o přerozdělení moci. Umíte si představit, že by příslušníci Azova, Donbasu, veteráni 79. aeromobilní brigády a další šli za Avakova a proti Porošenkovi, například?“ prohlásil Bileckij.

Také, podle jeho názoru, výměna moci na Ukrajině neproběhne na základě vojenského převratu. „Chápete, tady není Latinská Amerika, abychom tady organizovali bitvy typu — přišli vojáci, obestoupili prezidentský palác… Je možné, že se to bude líbit obyvatelům, ale je to naprosto nerealistické. Jsou to přirozeně zábavné věci, ale o tom může hovořit (poslanec Vadim) Rabinovič, protože na tom se může dát vypracovat dobrý rating, ale stát se to nemůže. Je možná jen vnitřní exploze,“ řekl Bileckij.


Není zde článek celý?