USA se dostaly do pasti svých geopolitických přestav, prohlásili v Číně

USA se dostaly do pasti svých geopolitických představ a ve výsledku a díky tomu přišly o možnost řešit problém Korejského poloostrova, prohlásila předsedkyně pro mezinárodní otázky Všečínského shromáždění národních představitelů Fu In.

„USA se z našeho pohledu pokoušejí vměšovat do námořních a územních konfliktů v Jihočínském moři. Znepokojení ale vyvolává to, že tyto spory mohou být následkem geopolitického a strategického soupeření mezi velmocemi. Jedním z příkladů může být krize na Korejském poloostrově. USA se opět ukázaly být v pasti svého geopolitického myšlení a znovu přišly o možnost řešit tento jaderný problém,“ prohlásila Fu In při vystoupení na 14. každoročním zasedání mezinárodního diskuzního klubu Valdaj.

Předsedkyně výboru pro mezinárodní otázky Číny zmínila, že kvůli těmto neuváženým činnostem je svět ve „velmi vážné krizi ve věci rozšiřování jaderných zbraní“. Podle jejího hodnocení neodpovídá globální spolupráce ve sféře bezpečnosti úrovni hrozby extrémismu a terorismu.

„Není možné dosáhnout jediného mezinárodního globálního jednání, pokud velké mocnosti budou konat jen na základě svých geopolitických zájmů,“ prohlásila.


Není zde článek celý?