Ustojí Petr Fiala volební úspěch ODS? Na jeho místo se dere Klaus mladší

Občanská demokratická strana získala druhé místo. Úspěch, který by pro každou partaj, která s ním nepočítala, znamenal uspokojení. Ne tak pro některé členy ODS, kteří již dlouhodobě kritizují slušný přístup Petra Fialy a raději by rázného Václava Klause mladšího. Ve chvíli, kdy syn bývalého prezidenta získal druhý největší počet preferenčních hlasů, konkrétně 22 635, tyto hlasy sílí.

Petr Fiala, jenž dokázal pozvednout stranu, kterou mnozí po ostudném zásahu Šlachtova ÚOOZ v roce 2013 na Úřadu vlády ČR odsoudili, se nyní zřejmě bude muset postavit nové výzvě. Na jeho post totiž útočí Václav Klaus mladší. Muž, který rozděluje nejen voliče ODS, ale také členskou základnu.

Mluví se o tom, spekuluje, ale boj o předsednické křeslo již dávno vypukl. Taková je realita, kterou si zřejmě připouští pouze Klaus mladší a jeho podporovatelé. Jasné signály by po včerejšku měl však cítit i současný předseda.

Rétorika syna někdejšího úspěšného předsedy ODS, který kritizoval volební výsledek a poslal mezi občany zprávu, že mohl být výraznější, je neformální touhou po přední pozici ve straně.

Tím by se však celá ODS radikálně změnila a její program i Vyšehradská deklarace by se stali věcí dávno minulou. Pod Klausem mladším se dá počítat s referendem o vystoupení z EU, nebo rozhovorech o spolupráci s hnutím ANO. Všechny úspěchy Petra Fialy by byly tatam a vznikla by další strana, která chce něco jiného, než je v zájmu České republiky.

Občanská demokratická strana by měla být za současného lídra vděčna a nesmí se nechat zviklat sílícími hlasy, které volají po agresivnějším předsedovi.

Není zde článek celý?