Už za pár měsíců může sněmovna schvalovat referendum o vystoupení ČR z EU

Může to přijít dříve, než by kdokoliv čekal. Už za pár měsíců totiž může nová poslanecká sněmovna hlasovat o termínu referenda o vystoupení ČR z EU. Navrhnout ho chce Tomio Okamura. Ve čtvrteční předvolební debatě referendu vyjádřil podporu šéf komunistů Vojtěch Filip. Nejednoznačná odpověď byla Andreje Babiše. Ten řekl, že jeho hnutí referendum podpoří, pokud v něm bude hlasovat velký počet lidí.

Ačkoliv všechny tři uvedené strany, tedy ANO, SPD a KSČM nyní říkají, že společná koalice není v plánu, v otázce referenda o vystoupení z EU  panovala jejich nápadná shoda (v případě Babiše spíše nenápadná). Pokud jde o jejich povolební spolupráci, komu z nich je možné věřit? Usvědčenému lháři Babišovi? Komunistům, kteří lhali celému národu 40 let? Okamurovi, který si před lety pochvaloval návštěvu mešity a nyní chce z ČR vyhánět uprchlíky, kteří tu nejsou?

Není náhodou, že se o těchto stranách hovoří jako o těch, jež mají úzké vazby na Rusko, které se vytrvale snaží rozložit EU a NATO. Mimochodem, veřejným cílem komunistů je také to, aby ČR vystoupila z NATO. Volba ANO, SPD a KSČM může mít mnohem vážnější dopady, než mnohým nyní dochází.

Není zde článek celý?