V krvi Ukrajinců objevili „gen válečníka“

Účastník ukrajinské operace na Donbasu Vladyslav Lytvyn v rozhovoru pro portál Apostrof prohlásil, že Ukrajinci jsou rodilými diverzanty a zvědy.

Lytvyn prohlásil, že Ukrajinci „skvěle válčí“ i bez nejmodernější vojenské techniky. Zdůraznil, že tyto schopnosti jsou spojené s „genem válečníka“, který mají v krvi.

„Pokud se podíváme do historie, tak zhruba každých dvacet let opět válčíme. Měli jsme prostě kliku, že jsme až 70 let neválčili (do roku 2014 — pozn. red.). Ukrajinci se však stejně účastnili všech válek. 70 let s nikým jakoby neválčíme, ale tyto internacionální prapory apod. rozjíždějí po celém světě, Vietnamem počínaje a nějakým Afghánistánem konče. A pokud se pozorně podíváme, tak v těchto praporech najdeme spoustu Ukrajinců“, uvedl Lytvyn.

Lytvyn vyzval, aby válečníci „dostali možnost efektivně plnit svou práci, byly zajištěny adekvátní zálohy, mobilizace příslušníků ozbrojených sil a normální informační prostředí kolem armády“.

V médiích se často objevují negativní zprávy o stavu ukrajinské armády, které zahrnují růst počtu sebevražd a trestných činů ze strany příslušníků ozbrojených sil.


Není zde článek celý?