V londýnském metru vyjede tématický vlak Srdce Ruska

Slavnostní zahájení provozu tématického vlaku moskevského metra Srdce Ruska v londýnském metru proběhne 25. října, oznámil RIA Novosti ředitel oddělení dopravy Maxim Liksutov.

„V londýnském metru vyjede vlak Srdce Ruska. Slavnostní zahájení provozu tématické soupravy proběhne 25. října,“ řekl Liksutov RIA Novosti.

Jak oznámil ředitel oddělení zahájení provozu vlaku je časově slazeno s Rokem vědy a vzdělání Ruska a Velké Británie. Seznámí Londýňany a turisty s nejdůležitějšími a nejvýznamnějšími úspěchy ze života Ruska a SSSR. Vlak je složen ze sedmi vagónů, každý je věnován určitému tématu: baletu, výtvarnému umění, literatuře, kinematografii, architektuře, vesmíru a vědě.

„Je to historicky největší společný projekt dvou nejvýznamnějších meter světa. Vlak ukáže, že tyto dva státy mají mnoho společného, že se máme čím podělit a navzájem se od sebe učit. Doufáme, že projekt Heart of Russia se zalíbí pasažérům Londýnského metra a umožní všem, aby se více seznámili s historií a kulturou Ruska,“ oznámil.

Do konce roku se v Moskevském metru plánuje zahájení provozu tématického vlaku, který bude věnován britské vědě a vzdělání.


Není zde článek celý?