V Majádínu našli skladiště IS se zbraněmi západní výroby

V osvobozeném syrském městě Majádín našli skladiště teroristů Islámského státu se zbraněmi, které byly vyrobeny na Západě, a to i v USA a Izraeli. V neděli to oznámila televize RT.

V sobotu ruské ministerstvo obrany prohlásilo, že útočné skupiny syrských vládních sil dokončily operaci s cílem zlikvidovat teroristy IS ve městě Majádín, které bylo zcela osvobozeno. Majádín byl velkým městem, který zůstal pod kontrolou IS v údolí řeky Eufrat a nejvíce opevněnou oblastí teroristů na východě Sýrie.

„Zdejší skladiště byla obrovská. Počet zbraní mě šokoval. Jsou zde stovky, a snad dokonce tisíce kusů zbraní a munice různého typu vyrobených v Izraeli, USA a na Západě a rovněž jsou zde zbraně východní výroby,“ uvedl RT plukovník syrské armády Rami Mauvas.

Podle něj zde byly nalezeny lehké, střední a těžké zbraně. „Tanky, obrněné transportéry a další obrněná technika. Kromě toho zde bylo množství různého logistického vybavení či výstroje. Většina skladišť zbraní a munice se nacházela v tomto městě, byla zde i vojenská výroba,“ sdělil syrský plukovník.


Není zde článek celý?