V Moskvě se u letadla krále Saúdské Arábie rozbily pojízdné schody

Král Saúdské Arábie Salmán bin Abd al-Azíz přijel na historickou návštěvu do Ruska. Na letišti Vnukovo se najednou u jeho letadla zastavil eskalátor. Video události je zveřejněno na stránce RT na YouTube.

Na záběrech videa je vidět, jak začal král sjíždět na eskalátoru, ale schody se najednou zastavily. Chvilku počkal a poté monarcha dolů sešel.

Salmán bin Abd al-Azíz poprvé navštěvuje Rusko jako král Saúdské Arábie, je to první návštěva vládnoucího monarchy za celou historii existence dvou států. Na letišti ho přivítala čestná stráž Preobraženského pluku a orchestr a také vicepremiér Dmitrij Rogozin, náměstek ministra zahraničí Michail Bogdanov a vedoucí Ruského fondu přímých investic Kirill Dmitrijev. Očekává se, že návštěva monarchy bude trvat do 7. října.

Král plánuje jednat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Strany plánují obsáhle jednat o mnoha mezinárodních otázkách a podepsat řadu dokumentů. Podle slov tiskového mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova chtějí lídři dvou zemí projednat vojensko-technickou spolupráci a situaci na trhu s ropou. Co se týče poradce v kabinetu ministrů Saudské Arábie a vedoucího národního centra strategického sledování Anvara Aškina, tak řekl, že strany také projednají krizi vztahů s Katarem.


Není zde článek celý?