V nejpopulárnějším messengeru na světě našli nové nebezpečí

Messenger WhatsApp může přesně ukázat zločincům, kdy jde uživatel spát a kdy se budí. Píše o tom The Next Web.

Tato informace je spojena s viditelnými online statusy majitelů účtů, může ji bez překážek dostat kdokoli, kdo má počítač a telefonní číslo účastníka, který ho zajímá.

Slabé místo našel vývojář Rob Heaton, který v minulosti informoval o chybách v bezpečnosti Facebooku a seznamovací aplikace Tinder.

V messengeru WhatsApp, který patří Facebooku, existuje možnost vidět, kdy byl uživatel ze seznamu kontaktů naposledy na internetu. Aby programátor ukázal, jak může být tato informace zneužita zločinci, tak napsal speciální rozšíření pro prohlížeč Chrome, které automaticky zapisuje online aktivitu svých kontaktů z WhatsAppu. Slabé místo umožnilo spočítat si zvláštnosti režimu dne, které jsou příznačné pro konkrétního člověka.

Kromě toho se ukázalo, že při srovnávání připojení uživatelů lze také stanovit, kdo ze seznamu kontaktů mezi sebou komunikoval. Pokud člověk přeruší spaní a jde na internet, aby napsal jednomu ze svých kontaktů, tak se tento kontakt pravděpodobně objeví na internetu, aby odpověděl.


Není zde článek celý?