V okolí Kyjeva byl zraněn přistěhovalec z Čečenska obviněný z atentátu na Putina

V Kyjevské oblasti bylo vystaveno ostřelování auto čečenského rodáka Adama Osmajeva, který byl dříve obviněn z příprav atentátu na Vladimira Putina. Jeho žena Amina Okujevá, která se nacházela v autě spolu s manželem, zemřela, sdělil poslanec Rady, poradce hlavy ukrajinského ministerstva vnitra Anton Heraščenko.

Auto bylo ostřelováno z keřů na železničním přejezdu u osady Glevacha, napsal Heraščenko na Facebooku.

Poslanec Rady za Radikální stranu Ihor Mosijčuk napsal později na Facebooku, že Okujevá byla zabita výstřelem do hlavy.

Nebyl to první atentát na Osmajeva a Okujevou. Na začátku léta byl Osmajev raněn z pistole, během přestřelky zranila Okujevá útočníka.

Jméno Čečence Adama Osmajeva zaznělo poprvé v zimě 2012. V Oděse byla tenkrát zneškodněna extremistická skupina, ke které patřil. Jeden ze zatčených sdělil příslušníkům SBU, že chystal se spolupachateli výbušninu pro atentát na Vladimira Putina (v té době premiéra RF) a na hlavu Čečenska Ramzana Kadyrova.

Na podzim 2014 obžaloval ukrajinský soud Osmajeva z protizákonného přechování výbušnin a odsoudil ho ke dvěma letům a šesti měsícům vězení. Obvinění z příprav atentátu na státního činitele bylo odvoláno. Po propuštění na svobodu se Osmajev zapsal do „praporu Džohara Dudajeva“ jako dobrovolník a spolu s manželkou Aminou Okujevou se vydal do války na Donbasu proti DLR a LLR.


Není zde článek celý?