V Paříži se koná akce na podporu akcí Ruska v Sýrii

Akce na podporu činnosti Ruska v Sýrii se koná v sobotu během dne vedle Velvyslanectví RF v Paříži, uvádí korespondent RIA Novosti.

Organizátory mítingu jsou dvě organizace — Union des patriotes syriens (Svaz syrských vlastenců) a Union les etuduants syriens (Svaz syrských studentů).

„Shromáždit lidi v sobotu ráno není jednoduché, ale akce se koná nejen ve Francii, ale i v dalších zemích — ve Španělsku a v Itálii, například. Udělali jsme to proto, abychom za prvé poděkovali Rusku a abychom se sjednotili; nechceme, aby náboženské nebo národnostní neshody nás rozdělovaly,“ řekl RIA Novosti jeden z organizátorů akce.

Akce se účastní kolem 15 osob, těsně u vrat velvyslanectví hlídkují zesílené policejní útvary, počet policistů je div ne vyšší než počet účastníků akce.

Mítink na podporu akcí Ruska v Sýrii

©
Sputnik/ Victorya Ivanova
Mítink na podporu akcí Ruska v Sýrii

Očekává se, že za nějakou chvíli účastníci manifestace předají na velvyslanectví květiny jako vyjádření vděčnosti. Květiny budou spojeny s dopisem, adresovaným velvyslanci RF ve Francii Alexandru Orlovovi, ukončujícímu svou misi.

Dopis Alexandru Orlovovi

©
Sputnik/ Victorya Ivanova
Dopis Alexandru Orlovovi

Není zde článek celý?