V Radě federace okomentovali oznámení USA o tom, že nelze porazit IS

Oznámení USA o neschopnosti syrských vládních vojsk zcela porazit Islámský stát za podpory VKS zakrývá skutečné cíle Američanů v Sýrii, kde pouze imitují boj s bojovníky, je si jist první místopředseda obranného výboru Rady federace Franc Klincevič.

Tiskový mluvčí Pentagonu Eric Pahon dříve oznámil, že na obranném úřadě nepovažují za možné úplné zničení IS v důsledku společných úsilí vládní syrské armády a ruských VKS.

Podle senátora se pokoušejí USA zabránit navázání míru v Sýrii, avšak z toho nic nebude. „Teroristé budou zahlazeni, Asad tam zajisté dosáhne pořádku s naší podporou,“ řekl Klincevič RT.

Oznámení Pentagonu senátor označil za přikrytí těch činností, které dělají Američané v Sýrii a v Iráku, kde „imitují boj s bojovníky a tvoří všechny podmínky pro to, aby IS prováděl své akce,“ zdůraznil.

Podle Klinceviče už nejednou USA ukázaly falešnou politiku vůči Sýrii.

„V zóně dislokace jednotek an-Nusrá a IS, když začala aktivní fáze syrských ozbrojených sil, oni div ne raketami odháněli Syřany ze své základny v tu chvíli, kdy se tam bojovníci rozptylují tak, jak chtějí,“ poznamenal zákonodárce.


Není zde článek celý?