V USA se dověděli, jak může KLDR zničit skoro celé obyvatelstvo země

Jeden elektromagnetický impuls vyvolaný jaderným výbuchem může způsobit smrt 90 procent obyvatelstva USA, oznámil portál Business Insider s odvoláním na referát pro Kongres.

Jak se podotýká, atomová puma generuje elektromagnetický impuls, který vyřazuje z provozu elektroniku. Silný jaderný výbuch mimo atmosféru nad územím USA může způsobit výpadek elektřiny na celém kontinentu a zapříčinit letecké katastrofy.

„Severní Korea nepotřebuje mezikontinentální balistické rakety, aby nás ohrožovala. Pchjongjang může použít svých nosných raket, aby vynesl nad Jižní polární region jadernou zbraň a spustil ji nad Spojenými státy. V důsledku toho bude elektroenergetický systém vyřazen z provozu na neurčito, což způsobí v průběhu jednoho roku smrt až 90 procent obyvatel USA,“ oznámili autoři referátu.

Avšak, jak oznámil portál, myšlenka o tom, že KLDR může použít k útoku elektromagnetického impulsu, je nehorázná. Pro vytvoření silného elektromagnetického impulsu budou potřebovat něco více, než jeden jaderný výbuch. A protože působení elektromagnetických polí je nepředvídatelné, KLDR sotva přistoupí na podobné riziko a nejspíše prostě zaútočí na nějaké americké město.


Není zde článek celý?