Ve Státní dumě vysvětlili, proč RF nepojede na setkání zemí černomořské oblasti v Kyjevě

Rusko se nemůže zúčastnit na konci roku Valného shromáždění Parlamentního shromáždění organizace Černomořské ekonomické spolupráce (PAČES – OBSEC) v Kyjevě, jelikož Ukrajina jako organizátorská země nezaslala pozvání, řekl poslanec Státní dumy Michail Jemeljanov.

Podle jeho slov je PAČES (OBSEC) „dost složitá organizace, jsou tam země, které mají dvoustranné konflikty“.

„Ale nikdy se ještě nestalo, aby země, která má otevřený konflikt s jinou zemí, nepozvala delegaci na zasedání. A k takovému pobuřujícímu případu došlo,“ zdůraznil.

Podle Jemeljanovových slov během setkání předsedy Státní dumy Vjačeslava Volodina se srbskou delegací v Petrohradě se hovořilo o této skutečnosti.

„Upozornili jsme srbské kolegy na tuto skutečnost a požádali jsme je o podporu, aby hájili zájmy Ruska v té době, kdy tam nejsme. Protože tento případ nemá obdoby.

Znamená to, že Ukrajina kašle na všechny normy mezinárodního práva. A nejen na normy, ale na všechny pravidla parlamentní slušnosti,“ zdůraznil.

Podle jeho slov je ukrajinská delegace pozvána doslova příští týden na dva výbory PAČES (OBSEC) v Rostově na Donu, stejně jako byla delegace Ukrajiny pozvána na Valné shromáždění PAČES (OBSEC) v roce 2016.


Není zde článek celý?