Vědci odhalili příčinu nešťastných manželství

Vědci z USA a Švédska stanovili, že příčinou rozvodů a problémů v rodinném životě je nejčastěji špatná genetika. Tiskové prohlášení výzkumu je zveřejněno na stránce Virginia Commonwealth University.

Specialisté zanalyzovali statistiku rozvodů ve Švýcarsku a přišli k závěru, že novomanželé, jejichž rodiče byli v několika manželstvích, nejčastěji opakují jejich zkušenost. Viníkem není výchova a atmosféra doma, ale genetické předpoklady, píše se v materiálu.

Vědci se obrátili ke sňatkovým listům respondentů, kteří byli vzati z dětských domovů, a zjistili, že opakují historii vztahů biologických rodičů. Zároveň nemá skutečný vliv zkušenost rodiny, která si dítě vzala, na frekvenci rozchodů s partnerem.

„Přesvědčivě jsme dokázali, že genetické faktory určují ve značné míře náklonnost k rozvodu, která se předává z generace na generaci,“ oznámila jedna z autorek zprávy Jessica Salvatorová.

Vědci doufají, že prozkoumání problému na úrovni genomu a také analýza rodinného svazku pomohou v budoucnu snížit počet nešťastných sňatků.


Není zde článek celý?