Vědci zjistili, jak ovlivňuje zevnějšek sexuální spokojenost žen

Skupina výzkumníků z Katolické univerzity v belgické Lovani zjistila, co ovlivňuje vlastní hodnocení sexuality žen a jejich spokojenost se sexem. Výsledky byly uveřejněny v časopise Sexologies.

Vědci uspořádali průzkum mezi 1138 ženami ve věku 18 až 80 let různé tělesné konstrukce. Respondentky zhodnotily 19 svých fyzických charakteristik podle pětistupňové stupnice a vyprávěly o svém sexuálním životě.

Podle průzkumu hlásily větší spokojenost se sexem a vyšší vlastní hodnocení ženy, které byly spokojeny se svýma očima, rty a ušima, kdežto štíhlá postava, nálada partnera a šťastné vztahy se ukázaly být méně důležité. Kromě toho se ukázalo, že představitelky něžného pohlaví, které označují své tělo za „výrazné“ a „přirozené“, měly vyšší vlastní hodnocení, a že nadměrná ženskost jejich vlastní hodnocení naopak snižuje.

Američtí vědci dříve zjistili, že hlavními příčinami zastavení pohlavního života jsou bolestné pocity při pohlavním styku a také neschopnost nebo neochota partnera mít pohlavní styk.


Není zde článek celý?