Vedoucí norské delegace hovořil o zákonnosti připojení Krymu k Rusku

Návštěva norské delegace na Krymu má ukázat světové společnosti zákonnost jeho připojení k RF, řekl RIA Novosti vedoucí delegace Hendrik Weber.

První návštěva na Krymu velké delegace z Norska po připojení poloostrova k Rusku trvala týden a skončila 12. října. Delegaci tvořilo 11 norských byznysmenů a politiků a dva němečtí poslanci. Jak před tím uvedl vedoucí delegace Weber, který je majitelem stavební společnosti Betongrehab Vest, norská vláda nedoporučovala svým občanům jezdit na Krym, ale to nezabránilo návštěvě.

„Já a moje žena Mette jsme byli zde (na Krymu — red.) loni jako členové německé delegace. Jsme vedoucími první oficiální norské delegace od roku 2014. Snažíme se o kvalitní dialog mezi Ruskem a Norskem. Jsme přesvědčeni, že Krym je zákonná součást Ruské federace a naší návštěvou to chceme dokázat,“ řekl Wever.

Kromě toho se vyjádřil pro zrušení „nesmyslných sankcí proti krymskému obyvatelstvu“. Weber také zdůraznil pozitivní změny v infrastruktuře poloostrova a vystoupil za využití investičních možností, které nabízí tato oblast.


Není zde článek celý?