Více než jeden z pěti německých obyvatel má cizorodé pozadí

Nově zveřejněná zpráva ukázala skutečnou míru dopadu masové migrace na Německo s 18.6 milióny obyvatel, což znamená, že více než pětina z celkového počtu obyvatel pochází ze zahraničí.          

Statistiky pochází z nové ročenky Německého federálního statistického úřadu za rok 2017, které konečně ukazují rozsah demografických změn, které mnoho Němců předpokládalo roky. Čísla také ukazují obrovskou rozdílnost mezi západem země a východem, přičemž některé oblasti na západě mají až 30 procent obyvatel se zahraničním pozadím, uvádí se ve zprávě deníku Die Welt.         

Oblast s nejvíce obyvateli se zahraničním pozadím jsou Brémy, kde 30,5% obyvatel pochází z jiného než německého prostředí. Regiony na východě jsou diametrálně odlišné s průměrem pouze 6,4 procenta, zatímco Durynsko je na nejnižší úrovni jen 6 procent.

Odhaduje se, že 4,3 miliónu neněmeckých občanů pochází ze zemí Evropské unie a žije a pracuje v rámci Schengenské dohody o otevřených hranicích. Poláci jsou největší jednotlivá občanská skupina EU s celkovým počtem 783 000 polských občanů žijících v zemi.

Jednou největší státní příslušností mezi 18,3 milióny cizinců je obyvatelstvo tureckého původu ve výši 18% z celkového počtu.

Turci v Německu v uplynulém roce ukázali svou přítomnost ve velkém počtu, když jich desítky tisíc demonstrovalo na podporu tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdoğana po neúspěšném loňském převratu a prezidentském referendu začátkem tohoto roku.

V roce 2015 migrační krize vedla k výbuchu populačního růstu v Německu, protože statistiky ukazují, že Syřané se stali největší skupinou migrantů v počtu 326,379 po Rumunech s 212,182.

Tato změna je pro německou ekonomiku mnohem náročnější, jelikož statistiky ukazují, že většina občanů EU se stěhuje do země za prací, zatímco míra nezaměstnanosti žadatelů o azyl a dalších migrantů, kteří přišli během migrační krize, je obrovská.

Tento problém vedl některé ekonomy k tomu, že varovali, že z dlouhodobého hlediska bude masová migrace škodlivá pro růst německé ekonomiky.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)

Není zde článek celý?