VIDEO: Agrofert je záchranou naší země, alespoň to tvrdí v reklamním klipu

Dokument Selský rozum, stejně jako diskutabilní zpověď Saši Uhlové, lžou. Agrofert zachránil spoustu upadajících firem a zákazníkům tak zachoval značky jako OLMA, nebo Kostelecké uzeniny. Alespoň to tvrdí na svém videu, nazvaném „Zachráněné fabriky“,, které dokazuje nejen dokonalost největšího zemědělského koncernu u nás, ale také genialitu svého majitele, Andreje Babiše.

Přestože je díky zákonu o střetu zájmů nyní vlastnictví Agrofertu „na oko“ převedeno do svěřenského fondu, který zcela náhodou vede Monika Babišová, tedy její manžel nemá vůbec žádný vliv, je jméno exministra financí v reklamním klipu uvedeno několikrát a vždy s patřičnou gloriolou.

Hned na začátku se dozvíme, že nahlédneme, jak to vypadá za branami Babišových továren. Posléze nám paní Simona Sokolová, členka představenstva Agrofertu vysvětlí, jak moc si v koncernu nepřáli šéfův vstup do politiky. „Nebyli jsme rádi, že šel pan Babiš do politiky, věděli jsme, že bude úspěšný a úspěch se neodpouští,“ říká žena, starající se především o společnost OLMA. Krásně se naučila rétoriku, kterou používá nejen Babiš, ale také prezident Zeman, největší neobchodní, přesto důležitý, partner majitele hnutí ANO.

Poté pokračují chvalozpěvy nejen na „nemajitele“, ale hlavně na firmu jako takovou. Důležité je jedno, a tak pochopitelně znělo i zadání: lidé si dost musí uvědomit, že Selský rozum neukazuje fungování Agrofertu a jeho nepřátelského přebírání jiných firem po pravdě, protože jde o „kampaň“ a je třeba vše vyvrátit. Babišův koncern totiž podle marketingu hnutí ANO a firem do holdingu začleněných, zachraňuje – tím, že ničí původní majitele.

Stejně tak v minidokumentu uvidíte, že pokud Saša Uhlová tvrdí, že ve Vodňanském kuřeti pracují lidé v nepřijatelných podmínkách a za neakceptovatelný plat, vymýšlí si. Přesvědčí vás o tom pan řidič, který se nebojí na kameru pochválit nejen svou mzdu, ale také zaměstnanecké benefity, mimořádné odměny. Zkrátka kvalitní pracovní podmínky.

Pokud Andrej Babiš neustále mluví o kampani, měl by upozornit i na svěží dílko, které vzniklo na jeho podporu, oslavu a k diskreditaci novinářů, kteří si dovolili točit pravdu. Zřejmě by se na něj měl podívat i Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Tohle by se také mělo započítat do rozpočtu.

Není zde článek celý?