VIDEO: Babiš jednal s prezidentem Zemanem. Ten ho pověří sestavením vlády

Vítěze sněmovních voleb, předsedu hnutí ANO Andreje Babiše dnes přijal prezident Miloš Zeman. Předseda hnutí ANO potvrdil, že bude pověřen vyjednáváním o nové české vládě. Doporučení údajně hlava státu Babišovi nedala.

Podle Babiše jsou největším problémem naší politiky koalice a lituje toho, že nemáme většinový systém. „Čím míň partnerů, tím líp,“ řekl exministr financí.

Babiš zopakoval, že nechce být ve vládě s SPD a komunisty, přesto večer bude se stranou Tomia Okamury jednat.

„Potřebujeme rychle novou vládu, aby rychle navázala na úspěchy současné vlády. Potřebujeme přesvědčit nějaké strany, aby s námi do toho šli,“ uvedl Babiš, který se vymezil proti tomu, že by představitele ostatních stran zval do svého sídla v Průhonicích.

Předseda hnutí ANO řekl, že chce na ministerské posty odborníky a není důležité, zda budou členy ANO. „Nejsme jako ČSSD, která rozdělovala posty podle krajských organizací,“ sdělil.

Babiš také oznámil, že Jaroslav Faltýnek nebude ministrem a byl navržen na předsedu poslaneckého klubu. Vyjádřil se rovněž k Čapímu hnízdu. Zopakoval, že jde o vylhanou kauzu, která ho měla zdiskreditovat před volbami. Potvrdil, že mezi obviněnými je i jeho manželka Monika, která stejně jako Babiš podala stížnost.

Jednobarevná vláda podle budoucího premiéra není reálná a preferuje koalici.

Není zde článek celý?