VIDEO: Babiš své odpůrce vyhazoval z mítinku, jednoho z nich nazval magorem

Aktivisté ze skupiny AUVA se znovu pokusili získat od Andreje Babiše odpovědi na své otázky. Týkají se například nabití majetku, dluhopisů, nebo Čapího hnízda. Exministr financí se ovšem opět s odpůrci nebavil a reagoval na ně velmi podrážděně. Kromě toho, že je nazval zaplacenými provokatéry, pro Seznam Zprávy označil Michala Voždu, vedoucího AUVA, za magora.

Babiš se v Lysé nad Labem setkal se svými podporovateli a rozdával svou knihu O čem sním, když náhodou spím. Průběh akce narušili členové AUVA, kteří již několik týdnů vyzývají exministra k dialogu. Přestože Babiš v Kroměříží slíbil společné setkání, v den jeho konání jel raději dělat kampaň. Od té doby se členové skupiny objevují na jeho mítincích a zkouší s ním mluvit.

To se však nepodařilo ani dnes, kdy Babiš odmítl se s Voždou bavit. „Nemohl, protože jste provokatéři, zaplacení Kalouskem. Jste najatí, abyste rušili naše mítinky,“ řekl bývalý šéf státní kasy aktivistovi. „Platí vás a já se s vámi bavit nebudu,“ dodal a odešel. Totéž chtěl i po členech AUVA. „Vypadněte odtud,“ vyháněl z mítinku odpůrce.

Později pro Seznam Zprávy slovně zaútočil Babiš na aktivisty znova. „To jsou ti stejní odpůrci, kteří narušují svatbu a naše mítinky. Jsou zkorumpovaní, lžou a co mám s tím dělat?“ ptal se šéf hnutí ANO. Nevybíravými výroky poté počastoval Michala Voždu. „Ten pán je magor a já jsem se s ním snažil diskutovat v minulosti. Na všechno jsem mu odpověděl, ale on samozřejmě to nechce slyšet. To je zbytečná debata,“ řekl v Lysé nad Labem Babiš.

Není zde článek celý?